טיול גאוגרפי לצפון קירגיזסטן

לגלות עולם: טיול אותנטי במעברי הרים גבוהים ומושלגים בעת חגיגות הנוודים

ימים
7

לילות
7

מתי טסים?
יפורסם בקרוב

טיול גאוגרפי לצפון קירגיזסטן

לגלות עולם: טיול אותנטי במעברי הרים גבוהים ומושלגים בעת חגיגות הנוודים

ימים
11

לילות
10

מתי טסים?
יפורסם בקרוב

לטייל בדרכי המסחר בהן המזרח נושק למערב

בואו להכיר את קירגיזסטן: מדינה זו שרק נפתחה למערב מחכה לנו עם מישורי פרא ויערות-עד, נהרות שוצפים, מעברי הרים גבוהים עם פסגות מושלגות, עדרי סוסים פראיים, אגמי טורקיז ואוכלוסייה פשוטה וחמה הפותחת שולחן ואת הלב!!

נטייל בתנאי שטח, ונזכה לישון ביורטות: אוהל מונגולי מסורתי, עמיד לרוחות, לשלגים ולחום המדבר.

הערה חשובה על אופי הטיול: טיול לקירגיסטן הוא בעיקרו טיול גאוגרפי למדינה מעניינת ואותנטית, חמה ונעימה – ובעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו אתגרים ושינויים שלא תמיד נדע על קיומם מראש כמו כבישים סגורים לשיפוץ אחרי מפולות וקרח, שינויי מועדים של פסטיבלים ואירועים אחרים וכו'. היו מוכנים לכך .

מסלול הטיול

נצא בטיסת ערב דרך יעד ביניים וננחת בבוקר יום 2. אחרי ארוחת בוקר נצא לטייל בעיר בישקק (גובה 900 מ'). נטייל בכיכר אלא טו, אשר סביבה ניצבים מבניה הממלכתיים של  קירגיסטן: התיאטרון, בניין הממשלה, הפרלמנט והאוניברסיטה הגדולה. נטייל מפארק האלון אל כיכר הניצחון ואל כיכר לנין. נקנח את ארוחת הצהריים בטיול בשוק הגדול של העיר, בו גם נכיר את התוצרת המקומית וגם נצטייד לפיקניק של יום הבא. ארוחת ערב ולינה במלון בבישקק.

הבוקר נקבל את רכבי השטח ונצא בנהיגה לעבר אגם איסיקול העצום, לאורכו של נהר הצ'ו הזורם אל הערבות המישוריות של קזחסטן ואוזבקיסטן. האגם נחשב ל"מקור האהבה בעולם", ונשזרו סביבו אגדות רבות, אותן כמובן נשמע בטיול. נתחיל את הטיול בהליכה קצרה אל הקומפלקס הארכיאולוגי של בוראנה, בו ניצבה העיר הקדומה בלאסאגין, עירם של "המונגולים השחורים" (מאות 9-12). נמשיך דרך מעבר ההרים ונעצור כדי לראות את עוצמות הזרימה של נהר הצ'ו ויפי המתלולים היורדים אליו. נמשיך לעבר עיירת הנופש צ'ולופון אתא, הממוקמת על שרידי מקדש קדום ובה מעיינות מרפא. נבקר במוזיאון הפתוח של חריתות הסלע בעמק הקרחוני: הציורים נחרתו על אבנים גדולות שנסחפו ע"י הקרחון במאות 2-8 לפנה"ס, תקופת הממלכה הסקיתית. ארוחת ערב ולינה במלון בצ'ולפון אתא.

בבוקר נצא בג'יפים לנהיגת שטח לעבר עמק קרקרה היושב על הגבול בין סין לבין קזחסטן וקירגיסטן לרגלי פסגות רכס הטיאן שאן. בדרכנו ניכנס בנסיעת שטח אל אחד מהוואדיות המקומיים, נלך מעט ברגל ונהנה מהמרחבים, מעדרי הסוסים, הכבשים והיאקים, עופות ומכרסמים האופייניים לאזור. נמשיך בנהיגה למחנה היורטות שבקרקרה, למרגלות הגבוהים שבהרי רכס הטיאן שאן, "ההרים השמיימיים". נהנה מארוחת ערב ולינה ביורטות משוכללות ומדוגמות, עם שירותים ומקלחת פרטיים (זוג בכל יורטה).

היום מחכה לנו חוויית שטח נפלאה: נצא בנסיעה לאורך נהר הקרקרה, נעבור דרך כמה מעברי הרים גבוהים, כשהגבוה בהם הוא 3,900 מטר. נצפה על שיאי רכס הטיאן שאן, הנמשך מצפון לרמה הטיבטית ולרכסי הפמיר. זהו אזור נפלא של רועים ונוודים – קירגיזיים, קזחים, אויגורים ורבים אחרים. בסוף היום נצא אל העיר החשובה והגדולה קרקול, בה חיים מיעוטים שונים. נצא לארוחה מיוחדת שמכין המיעוט הדונגני (חוואים סיניים) הכוללת מופע של אחת מלהקות המאנאסצ'י המפורסמות בקירגיסטן, שתספר לנו את הסיפור של הקירגיזים ותנגן לנו בכלי נגינה מקומיים ועתיקים. לינה במלון בקרקול.

היום נצא להרפתקה חדשה: ניסע במשאית סובייטית משוריינת ומותאמת לתוואי הדרך לכיוון החלק הקירגיזי של הרי הטיאן שאן. ניכנס לעמק אלטין ארשאן וניסע עד חלקו העליון – עמק אלפיני יפיפה ירוק ופורח, שגובהו 3,030 מ' ובו נובעים מעיינות חמים. נטבול במעיינות ונהנה מארוחה. לאחר מכן נלך במורד הקניון הזורם, לאורך היער והשדות הפורחים. אחה"צ נבקר במוזיאון ניקולאי מיכאלוביץ פרזוולסקי, מגדולי מגלי העולם ואחד הגאוגרפים הרוסים החשובים. נבקר במסגד של בני הדונגן שנבנה ללא מסמרים, ובקתדרלה הרוסית של השילוש הקדוש הבנויה בעץ בסגנון רוסי פרובוסלבי ייחודי. ארוחת ערב ולינה במלון בקרקול.

בבוקר ניסע אל עמק קרחוני בסרקון בו נעשו ניסויי חלל, נטייל בינות עצי האורן, נהנה מכרי הדשא ונדבר על הכרייה באזור. נמשיך אל ג'טי אוגוז – סלעי "שבעת השוורים" העשויים מאבן חול אדומה וניצבים בתוך יער מחטני; סלעים מיוחדים אלו שזורים בסיפור מקומי מרגש אותו נשמע בעת הטיול הרגלי באזור. לינה וארוחת ערב במלון בקז'יסיי.

היום נהנה מחגיגות הנוודים: פסטיבל "תפילת הציפורים" המוקדש לציפורי טרף באור התרבות הקירגיזית. הפסטיבל כולל תצוגה של ציפורי טרף, של בזיירים המגדלים ציפור טרף לצרכי צייד, משחקים קירגיזיים כמו קליעה למטרה תוך כדי רכיבה, היאבקות על סוס ורכיבה אמנותית, ועוד. אנו נבלה את רוב היום בפסטיבל, נהנה ונצלם. לינה וארוחת ערב במלון בקז'יסיי.

בבוקר נצא לעיירה קוצ'קור בדרכנו אל אגם סון קול היפהפה הנמצא בגובה3,016  מ'. נעבור במעברי ההרים, שגובהם מעל 3,000 מ' ונעצור לראות את הנופים, את הנהרות השוצפים ואת העדרים במרעה. אחר הצהריים נגיע אל האגם, נטייל רגלית במספר נקודות ונרכב על סוסים. נאכל ונצפה במשחק ייחודי לשבטים הקירגיזיים אולק טרטיש, מעין כדורגל הנערך על סוסים, עליו מתאמנים מגיל צעיר כל נער ונערה. ארוחת ערב ולינה על חופו של האגם ביורטות מקומיות (2 ביורטה, שירותים ומקלחת ציבוריים(.

*ייתכן שינוי במסלול, בהתאם למצב הדרכים באותו יום.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון בישקק דרך מעבר ההרים "מעבר 33 התוכים" בעל 33 הפיתולים. נמשיך בדרכנו צפונה לאורך נופים מרגשים ונשמע סיפורים מרתקים. לעת ערב נגיע לעיר הבירה. ארוחת ערב אחרונה וחגיגית תחכה לנו במסעדה מקומית. לינה בבישקק.

בבוקר מוקדם נצא בטיסה מבישקק דרך יעד ביניים חזרה ארצה.

*סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות.

פרטים נוספים

תאריכים:

יפורסם בקרוב

טיסות:

PC784 22JUL TLVSAW 1615 1820

PC704 22JUL SAWFRU 2010 0410

PC 703 01AUG FRUSAW 0820 1105

PC 783 01AUG SAWTLV 1310 1510

מחיר הטיול:

מחיר הטיול למטייל בחדר זוגי/יורטה ו-4 בג'יפ: 2,750 $

תוספת לחדר/יורטה ליחיד: 250 $

מחיר ילד אחד בחדר הורים: 2,550 $

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים לבישקק, ע"פ מחיר ביום פרסום המסלול.

לינה במלונות 3-4 כוכבים בערים, ביורטות בקרקרה ובסון קול – 2 אנשים ביורטה. בקרקרה לכל יוטה יש שירותים ומקלחת, ובסון קול השירותים והמקלחת ציבוריים.

כניסות לכל האתרים, המוזיאונים והשמורות המפורטים במסלול.

כלכלה מלאה: ארוחות מלאות ועשירות בבוקר ובערב, וארוחות קלות יותר בצהריים בסגנון פיקניק, נשנושים, אוכל רחוב או מסעדה מקומית.

מים: ליטר, חופשי.

ארוחת ערב אצל הדונגנים עם הופעת מאנאסצ'י.

תחבורה: אוטובוס בימים הראשון והאחרון, רכבי שטח WD4 בנהיגה עצמית בשאר הימים (3-4 אנשים ברכב) + מכונאי ורכב נוסף. הדלק כלול. אפשר לקבל ג'יפ לשניים בתוספת 350 $ לאדם, לשלושה בתוספת 280 $ לאדם, ואפשר שינהג עבורכם נהג מקומי (תוספת של 650 $ לרכב) במידה ולא תרצו לנהוג.

רכיבה על סוסים.

פסטיבל תפילת הציפורים עם ארוחת צהרים.

מדריך מקומי צמוד.

דמי טיפול ורישום ומיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. (במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם(.

מפגש להכנה לטיול.

רחצה במעיינות חמים בעמק הפרחים באלטין ארשן.

המחיר לא כולל:

ביטוח רפואי ומטען. מומלץ לעשות מיד עם ההתחייבות לטיסות, ביטוח כולל ביטול נסיעה, וסעיף המכסה אתכם בספורט אתגרי לימי הנהיגה העצמית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ומשולמים בחו"ל .

מידע על הגובה הרב ומעברי ההרים:

את מעברי ההרים אנו עוברים בנסיעה ועוצרים רק לצלם ולהתרגש מהנוף. שהות קצרה שכזו אינה משפיעה גם על אלו הסובלים מבעיות גובה.

בחירת מעבר ההרים שנעבור בו תהיה בכפוף לכך שהדרך באותו יום פתוחה וניתנת למעבר. במידה ולא, נעבור במעבר הרים אחר… נעשה הכל כדי לעבור במעברים שבחרנו, אך זה לא תלוי רק בנו.

הערות:

המחיר מבוסס על קבוצה של 12 מטיילים.

חיסונים – יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים.

יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה.

יתכנו שינויים בסדר הביקורים במסלול על פי שיקולי מדריכי הטיול הישראלי והמקומי.

כל שינוי במחירי הטיסות ומיסי הנמל יגרום לשינוי במחיר לנוסע. אנו נכרטס כשתתהווה קבוצה, על מנת למנוע ספיגה של עליית המחיר.

התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות הגבוה ביום התשלום ויוסדר לפני מועד היציאה.

לתשומת ליבכם, יש צורך בלפחות 3 דפים ריקים בדרכון.

יש צורך בדרכון בתוקף למעלה מ-6 חודשים מיום היציאה מהארץ ועד פקיעת תוקפו .

המסלול מתבסס על טיסות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום אחריותנו.

גיורא זה מעניין אותי

רוצה לשמוע עוד